Новини

10 найоригінальніших будівель Європи

Архітектори – люди творчі, але часто вони змушені рахуватися з бажаннями замовника. Якщо ж надати їм повну свободу самовираження, можна очікувати появи справжніх шедеврів – будівлі знаходять всесвітню популярність, туристи прагнуть побачити їх вживу, а місцеві жителі пишаються. Ми вибрали десять будинків в Європі, на які безперечно варто подивитися «живцем».

Вигнутий будинок (Польща)

Фото: Изогнутый дом

Ця будівлю також називають «кривим будиночком». Його побудували в 2004 році в місті Сопот – це морський курорт на Балтійському узбережжі з населенням 40 тисяч чоловік. Площа будинку становить 4000 квадратних метрів, споруда є частиною комплексу «Резидент». Перший поверх відведений під торговий центр, а на другому розташувалися радіостудії.Фото: Изогнутый дом

Вигнутий будинок виглядає так, немов відбивається через криве дзеркало. Будівля створювалося саме для залучення туристів і перехожих, так що зі своїм завданням архітектори відмінно впоралися. Всередині знаходиться стіна слави, на якій залишають автографи відомих людей, які приїхали в Сопот по роботі або заради відпочинку.

Кубічні будинки (Голландія)

Фото: Кубические дома

У Роттердамі одна вулиця забудована будинками кубічної форми. Причому вони «стоять» на одному куті, і здається, що можуть скластися за принципом доміно. Насправді будиночки встановлені на одноповерхові будівлі. Данський архітектор Піт Блом реалізував цікаву задумку: перший рівень відведено під магазини і кафе, а куби призначені для житла.

Фото: Кубические дома

У кожному кубі три поверхи. На першому розташована вітальня і кухня, на другому – ванна кімната і дві спальні, а на третьому можна влаштувати майданчик для відпочинку або занять спортом. Загальна площа – близько 100 квадратних метрів, але багато житлового простору з’їдається нерівними стінами. Втім, сюрреалістичні вид будинків компенсує будь-який недолік. Місцеві жителі звикли до великої кількості туристів і іноді запрошують до себе в гості, щоб показати кубічну будівлю зсередини.

Музей Гуггенхайма (Іспанія)

Фото: Музей Гуггенхайма

А це типовий представник деконструктивізму, напрямки, якому притаманні ламані несиметричні форми і помітність. По розташованому в Більбао музею Гуггенхайма можна ясно уявити, чим цей стиль відрізняється від інших. Для облицювання використовувалися всього три матеріали – скло, вапняк і титан. Спочатку передбачалося використовувати нержавійку, але архітектора не влаштував вид стали – будівля занадто блищало в сонячні дні, а в похмурі ставало зовсім невиразним.

Фото: Музей Гуггенхайма

Будівля знаходиться в старій частині міста, але добре вписалася в міське середовище. У музеї часто проходять виставки образотворчого мистецтва. Експозиції розташовуються на 11 тисячах квадратних метрів – всього тут під два десятка залів.

Кунстхаус (Австрія)

Фото: Кунстхаус

Музею сучасного мистецтва за своїм призначенням належить виділятися. При створенні такого музею в місті Грац архітектори, ймовірно, надихалися видом найпростіших організмів. У народі будівлю називають «дружнім інопланетянином», хоча нам він більше нагадав амебу з вусиками на спині з підручників біології.

Фото: Кунстхаус

Будівлю звели в центрі міста, воно сусідить зі старими звичайними будинками. Згідно із задумом, Кунстхаус підкреслює контраст між минулим і сьогоденням. Якщо немає мети відвідати виставку в музеї, найкраще прийти сюди в темний час доби – вночі запалюється красиве підсвічування.

Кам’яний будинок (Португалія)

Фото: Каменный дом

В горах Фафе знаходиться оригінальний будинок, побудований між двома гігантськими валунами. Його спорудили в 1974 році як місце для відпочинку подалі від людей і міського шуму. Гармонія з природою вийшла повна: в будинку навіть електрики немає. Для освітлення використовують свічки, а обігрівається будинок за допомогою каміна.

Фото: Каменный дом

Камені не просто прикрашають будівлю, але також мають функціональну роль. Наприклад, сходинки на другий поверх вибиті прямо на валунах. В даний час будинок використовується рідко, тому що його популярність звела нанівець мету споруди – туристи не дають спокою власникам хатини, в якій передбачалося відпочивати від метушні.

Штаб-квартира банку Nord LB (Німеччина)

Фото: Штаб-квартира банка Nord LB

Що знаходиться в Ганновері будівля має площу 40 тисяч квадратних метрів, а працюють в ньому приблизно 1500 співробітників банку Nord LB. Спорудження як ніби склали з окремих секцій, а переходами служать прозорі круглі коридори.

Фото: Штаб-квартира банка Nord LB

Будівля здається дуже хитким, що, звичайно ж, неправда. Але створюється враження, що нерівно складені кубики розваляться від найменшого пориву вітру. Не дивно, що штаб-квартира банку швидко стала однією з головних архітектурних пам’яток міста.

Будівля-банкнота (Литва)

Фасад будівлі «Office Center 1000» прикрашає зображення тисячної купюри, яка була в обігу з 1926 року до моменту входження Прибалтики до складу СРСР, тобто до 1940 року. Історична купюра використана неспроста: архітектор каже, що хотів уникнути асоціації будівлі з владою грошей, а раз банкнота не використовується, то і зв’язку з культом багатства не повинно виникати.

Фото: Здание-банкнота

Фасад викладений зі скляних плит, а нанесений малюнок захищений від зовнішніх впливів. Спорудження побудували на честь приєднання Литви до Євросоюзу. Орендують будівлю два великих банки.

Turning Torso (Швеція)

Фото: Turning Torso

Місто Мальме в 2005 році поповнився «закрученим» хмарочосом. Звичайна висотна будівля немов взяли за верх і повернули на дев’яносто градусів. Приблизно такий же вигляд має «Вежа Еволюція» в діловому центрі “Москва-Сіті», яка відкрилася в 2014 році.

Фото: Turning Torso

Turning Torso має 54 поверхи, будинок йде в небо на 190 метрів. Хмарочос розділений на дев’ять блоків, що складаються з п’яти поверхів кожен. Внизу розташувалися офісні приміщення, а зверху знаходяться мають спільний спортивним залом, винним льохом, оглядовим майданчиком і іншими приємними бонусами до розкішних квартирах.

Palais Bulles (Франція)

Фото: Palais Bulles

Площа «Палацу з бульбашок» – 1200 квадратних метрів. У 1989 році будівлю придбав П’єр Карден – то чи вигідна інвестиція для подальшого перепродажу, то чи дизайнеру і справді сподобався будинок. Спочатку це був готель на десять номерів, а тепер він використовується модельєром в якості дачі.

Фото: Palais Bulles

Тут є всі зручності, властиві дорогим будинкам: басейни, фонтани, ставок, а також амфітеатр. Будівля виглядає своєрідно не тільки зовні – всередині сюрреалізм триває, меблі теж відповідає незвичайного вигляду будинку.

Kinemax (Франція)

Фото: Kinemax

Le Kinemax Poiters схожий на кристали, які виросли з-під землі. Будівля розташована в парку розваг Futuroscope в місті Пуатьє. Спорудження виконано зі скла і являє собою кінозал. Фільми йдуть з використанням передових технологій, є екрани з кутом огляду 360 градусів. Це створює ефект присутності, недоступний звичайним 3D або IMAX.

Фото: Kinemax

Сидячих місць немає, глядачі розташовуються уздовж огорож з поручнями. Ті, хто побував в Le Kinemax Poiters люди кажуть, що швидко починається запаморочення, тому слід бути готовим до неприємного ефекту. Але вражень буде маса.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×