Новини

15 космічних місць на Землі

Пустеля Ваді-Рам, Йорданія

Фото: Пустыня Вади-Рам, Иордания

Завдяки незвичайним пейзажам легко повірити, що Йорданська пустеля знаходиться на іншій планеті, і для цього не потрібно додавати багато комп’ютерних ефектів. Недарма тут знімали окремі сцени другої частини «Трансформерів», «Зоряні війни VII: Пробудження сили», майже весь «Марсіанин» та інші фільми.

Фото: Пустыня Вади-Рам, Иордания

Така популярність Ваді-Рам легко пояснюється – досить просто подивитися фотографії цієї пустелі. Пісок, в залежності від освітлення, може бути і жовто-оранжевим, і майже червоним. Любителі екстриму можуть зайнятися альпінізмом; тут є в міру високі скелі. Місцеві бедуїни за певну плату супроводжують туристів і влаштовують екскурсії.

Фото: Пустыня Вади-Рам, Иордания

Шоколадні пагорби, Філіппіни

З шоколадом це місце на Філіппінах пов’язує тільки коричневий колір трави в посушливу пору року – пагорби тоді стають схожі на цукерки «трюфель». Вони розташовані на острові Бохоль і відіграють важливу роль в туризмі архіпелагу: пагорби навіть помістили на герб і прапор провінції.

Фото: Шоколадные холмы, Филиппины

Більше тисячі пагорбів заввишки приблизно від тридцяти до ста двадцяти метрів з’явилися 2,5 мільярда років тому. Є гіпотеза, що утворилися вони в результаті тектонічних зрушень, але чому піднесення настільки рівні – невідомо. Пагорби приваблюють багатьох туристів; це місце потрібно обов’язково відвідати, якщо ви опинилися на Філіппінах.

Іглхок-нек, Австралія

Фото: Иглхок-нек, Австралия

В австралійському штаті Тасманія можна побачити унікальне природне явище, що отримало назву «мозаїчний тротуар». Прибережна територія виглядає так, немов її замостили великими, геометрично рівними плитами. Ефект вийшов з-за зсуву тектонічних плит, що призвело до фрагментації породи і появі незвичайних тріщин.

Сам Іглхок-нек відомий своєю в’язницею, вийти з якої можна було тільки по вузькому перешийку, що охороняється сторожовими собаками.

Око Сахари, Мавританія

Фото: Глаз Сахары, Мавритания

У пустелі Сахара розташувався кратер під назвою Гуель-Ер-Ришат, або Око Сахари. З певних ракурсів його можна легко прийняти за позаземний. Діаметр становить 50 кілометрів, і краще  дивитися на Ришат з великої висоти – наприклад, з літака. Або через екран смартфона з квадрокоптера.

Фото: Глаз Сахары, Мавритания

Висувалися різні теорії щодо появи такого незвичайного місця в пустелі. Теорія від удару метеорита не підтвердилася – не вдалося знайти слідів зіткнення. Вчені припускають, що Око Сахари з’явилося в результаті ерозії.

Каньйон Антилопи, США

Фото: Каньон Антилопы, США

Каньйон отримав свою назву через колір, який схожий на відтінок шкіри антилоп. Довгий час ущелини між скелями вимивалися дощовою водою і обдувались сильними вітрами – це і сформувало настільки химерні форми. Каньйон ділиться на Верхній і Нижній: з відвідуванням першого проблем зазвичай немає, а до Нижнього дістатися важче – потрібно спускатися по довгим залізним сходам.

Фото: Каньон Антилопы, США

Фотографії не здатні передати приголомшливу гру світлотіні, яка відбувається в ущелинах каньйону. Особливі відтінки і освітлення роблять це місце зачаровує і не схожим на земне. Найкращий час для відвідування: березень-квітень і жовтень-листопад.Фото: Каньон Антилопы, США

Деад Фляй, Намібія

Фото: Деад Фляй, Намибия

Пустеля в Намібії Деад Фляй (Dead vlei або мертве болото), як і Ваді-Рам, теж стала декорацією для фільму – тут знімали «Сталевий світанок» (1987) з Патріком Суейзі в головній ролі. Дія розгорталася після Третьої світової війни і навряд чи можна знайти більш підходяще місце під такий антураж. Деад фляй виглядає млявою і інопланетною.

Фото: Деад Фляй, Намибия

Колись тут були озера і рослинність, але дюни висушили це місце і погубили всю флору. Тепер там залишилися тільки чорні стовбури дерев, випалені сонцем. Тут знаходяться одні з найбільших дюн в світі – висота деяких сягає чотирьохсот метрів.

Фото: Деад Фляй, Намибия

Стежка велетнів, Північна ІрландіяФото: Тропа великанов, Северная Ирландия

При першому погляді на Стежку велетнів (вона ж Дорога гігантів) здається, що плити, з яких вона складається, штучного походження, але до цього місця доклала руку виключно природа.

Фото: Тропа великанов, Северная Ирландия

Приблизно сорок тисяч базальтових колон з’явилися після виверження вулкана 50-60 мільйонів років тому. Колони ці важко порівняти з чимось відомим людині, і вони цілком можуть зійти за культурне спорудження позаземної цивілізації.

Фото: Тропа великанов, Северная Ирландия

Чжанъе Данься, Китай

Фото: Чжанъе Данься, Китай

На території національного геопарку Чжан’е Данься в китайській провінції Ганьсу розташовані досить незвичайні гори – здається, що їх схили розфарбували вручну. Цей ефект вийшов в результаті зсуву тектонічних плит. А над химерними формами скель попрацювали опади і вітер.

Фото: Чжанъе Данься, Китай

Гори швидко стали головною визначною пам’яткою Ганьсу, а завдяки інвестиціям парк з кожним роком залучає все більше туристів, збільшуючи число під’їзних доріг і оглядових майданчиків.

Фото: Чжанъе Данься, Китай

Місячна алея, Бразилія

Фото: Лунная аллея, Бразилия

Місячна алея розташована в національному парку з довгою назвою Шапади-дус-Веадейрос. Незвичайний відтінок сірого кольору робить це місце схожим на місячну поверхню, звідки і сталася така назва.

Фото: Лунная аллея, Бразилия

Гірське плато, до складу якого входить Місячна алея, сформувалося близько двох мільярдів років тому, ці гори вважаються найстарішими на планеті. Чудернацької форми камені – кварц, який під дією річки Сан-Мігель придбав такий оригінальний вид.

Фото: Лунная аллея, Бразилия

Озеро Хіллієр, Австралія

Фото: Озеро Хиллиер, Австралия

Озеро Хіллієр славиться своїм незвичайним кольором – вода в ньому яскраво-рожева. Вчені до цих пір не розкрили секрет цього водоймища. Висловлювалися різні припущення – наприклад, що таке забарвлення створюють живуть у воді мікроорганізми. Але тести не показали ніяких відхилень від норми – це цілком нормальна вода, тільки рожева. Від води в інших озерах на цій місцевості вона по суті нічим не відрізняється.

Фото: Озеро Хиллиер, Австралия

На жаль, до цього місця складно дістатися. Туристична інфраструктура не розвинена, найлегший спосіб – долетіти на літаку, але дешевим його не назвеш.

УАИ-О-Тапу, Нова Зеландія

Фото: Уаи-О-Тапу, Новая Зеландия

У цій області Нової Зеландії безліч гейзерів і озер, оповитих паром. Серед інших виділяється гейзер Леді Нокс, в який щодня заливають спеціальний мильний розчин, після чого він вивергається протягом цілої години, а стовп води досягає 20 метрів у висоту.

Фото: Уаи-О-Тапу, Новая Зеландия

Вода тут гаряча – близько 75 градусів, а на дні досягає 260 градусів. Колір води в джерелах незвичайний – насичений зелений, помаранчевий, пурпуровий. Ефект виходить завдяки сполукам сірки і заліза.

Фото: Уаи-О-Тапу, Новая Зеландия

Кам’яний ліс Шилін, Китай

Фото: Каменный лес Шилинь, Китай

Національний парк Шилін площею 350 квадратних кілометрів найбільше відомий незвичайними гірськими утвореннями, завдяки чому і здобув свою назву.

Фото: Каменный лес Шилинь, Китай

Туристів тут буває багато, і якщо хочете спокійно погуляти по парку, краще виходити рано вранці. Протяжність кожного маршруту складає кілька кілометрів. Сходити з туристичних доріжок не рекомендується: в парку легко заблукати і відправлятися туди краще тільки із знавцем місцевість супроводжуючим.

Фото: Каменный лес Шилинь, Китай

Кришталева печера, Мексика

Фото: Пещера кристаллов, Мексика

Цю дивовижну печеру, повну гігантських кристалів, виявили під час прокладання тунелю в мексиканській шахті. Найбільший з кристалів має 4 метри в ширину і 11 в довжину.

Фото: Пещера кристаллов, Мексика

Печера знаходиться під постійним ризиком затоплення – з неї постійно відкачують воду. Геологи продовжують досліджувати печеру і вважають, що неподалік можуть перебувати й інші споруди величезних кристалів.

Озеро Натрон, Танзанія

Фото: Озеро Натрон, Танзания

На півночі Танзанії, біля кордону з Кенією, знаходиться цікаве озеро Натрон. Примітне воно тим, що часто соляна сірка в ньому забарвлюється в темно-рожевий або червоний колір. Це відбувається через мікроорганізми, які живуть в озері.

Фото: Озеро Натрон, Танзания

Концентрація солі в натрона згубна для більшості тварин, до того ж температура води досягає 60 градусів за Цельсієм. Випадково опинившись на поверхні озера, багато птахів гинуть. При цьому для інших істот місце служить своєрідним захистом: фламінго тут у безпеці, тому як до них не можуть підібратися хижаки.

Іерве ель Агуа, Мексика

Фото: Иерве эль Агуа, Мексика

Мексиканський водоспад, назва якого перекладається як «кипляча вода», примітний незвичайним видом. Здається, що вода ніби застигла. Такий ефект досягається за рахунок мінеральних джерел на вершині водоспаду: стікаючи, краплі кристалізуються і утворюють сталактити.

Фото: Иерве эль Агуа, Мексика

Туристів це місце приваблює як красивими видами, так і лікувальними джерелами. Багаті мінералами води зміцнюють здоров’я і допомагають впоратися з деякими недугами.

Фото: Иерве эль Агуа, Мексика

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×