Новини

7 причин відвідати Албанію

В Албанії цілих два моря – Адріатичне і Іонічне, з їх золотими пляжами, бірюзовою теплою водою і м’яким кліматом. Взагалі, позитив в Албанії всюди: це і низькі ціни, і відсутність візи, і гостинність місцевих жителів, і багата культурна спадщина.

НЕ ПОТРІБНА ВІЗА

І це одна з головних переваг, погодьтеся. Час і гроші, які б ви витратили на залагодження «паперових» моментів (а на це, буває, і тижні йдуть), ви проведете з користю для здоров’я і гаманця на одному з албанських курортів. 90 днів дозволено перебувати!

ДОБРОЗИЧЛИВИЙ ПРИЙОМ

На відміну від нав’язливого сервісу східних країн, де в туристі бачать переважно «гаманець на ніжках» і часом просто-таки вимагають гроші (згадайте відомий прийом «сісти на верблюда – долар, злізти – десять»), албанці відносяться до приїжджаючих як до дорогих гостей – гостинно, з повагою. Якщо у великих готелях більш-менш звикли до чайових, то в маленьких сімейних кафе їм можуть здивуватися, а то і образитися! Албанія – дуже спокійна країна, і перебування в ній не вимагає особливих заходів безпеки. Вітається повага до старших. А от жінкам компліменти краще не робити – звичаї там консервативні.

ДОСТУПНІ ЦІНИ

Оскільки інфраструктура в країні поки що розвивається, пристойне житло в приватному секторі можна знайти за 20 євро на добу, і навіть дешевше (а якщо шукати житло на місці, можна знайти і зовсім бюджетні варіанти). Обід в кафе або ресторанчику – 1-5 євро з людини, а продукти в магазинах можна порівняти з цінами в Україні.

РАЙ ДЛЯ ГУРМАНІВ

Говорячи про продукти – в Албанії вони екологічно чисті, оскільки заборонено використання пестицидів, нітратів і прискорювачів росту для овочів і фруктів. А що до морепродуктів – тут їх просто достаток, благо поруч два моря! Кухня Албанії носить сліди східної (позначається 400 років панування турків) з її кебабами і чебуреками, і італійсько-грецької, з м’якими сирами, маслинами і свіжими салатами. Що до напоїв – Албанія славиться своїм Бозу – це напій з тисячолітньою історією, який готують з кукурудзяного, пшеничного або просяного борошна на цукрі і воді. А хто любить міцніше – в Албанії виробляють хороший коньяк, бренді, є і місцеве вино.

СПОКІЙНИЙ ВІДПОЧИНОК

Наявність двох морів і безлічі чистих озер говорить сама за себе: Албанія – ідеальне місце для сімейного відпочинку з дітьми. Вода на узбережжі неглибока і добре прогрівається, а пляжі курорту Ксаміл, до слова, входять в десятку кращих в Європі. До послуг тих, хто віддає перевагу активному відпочинку, – аквапарки на кожному кроці, а от дискотек, нічні клубів та інших атрибутів веселого відпустки поки замало, але вони будуються шаленими темпами.

БАГАТА ІСТОРІЯ

Віковий вплив Еллади, Риму і Османської імперії не могло не залишити свій слід. У маленькій Албанії, площею рівною Полтавської області, – є безліч історичних і культурних пам’яток. Це і легендарна фортеця Розафа родом з раннього Середньовіччя, і «місто тисячі вікон» Берат, і музей-заповідник Бутринті, де поруч знаходиться знамените озеро Охрід (входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО), і руїни античного міста Аполлонії … А замок Петрела в передмісті тирани, а замок Скандербега в Круйє! Словом, є що подивитися.

ВДАЛИЙ ШОПІНГ

У столиці Тирані можна придбати італійські товари за цінами набагато нижче, ніж в київських бутиках. Торгівля тут не обкладається податками, так що заодно з корисним відпочинком можна об’єднати приємне оновлення гардеробу!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×