Новини

Вода – ліки для всіх: Чому перебування поряд з водою робить нас щасливішими

З тих пір, як люди почали досліджувати планету, вони стежили за водою. Перетин океанів поступилося місцем новим відкриттям і змінило хід історії.

Погоня за річками відкрила людям горизонти. Як мандрівники, ми шукали водні шляхи, прокладали нові берегові лінії. Ми завжди повертаємося до знайомих «блакитних просторів».
Безмірне почуття спокою, яке ми відчуваємо біля води, – це те, що вчені називають нашим «блакитним розумом». Це можливість уникнути перевантаженого стану сучасного життя на користь рідкісного моменту усамітнення.

Дослідження давно показали, що люди тягнуться до блакитного світла Матері Природи. Візьмемо, наприклад, вікторіанців: лікарі тієї епохи прописували «морське повітря» як ліки від всіляких проблем, від легеневих ускладнень до психічних розладів.

Пізніші дослідження британського проекту під назвою Blue Gym, показали, що люди, які живуть поруч з узбережжям, в цілому здоровішими і щасливішими. Інші дослідження показують, що коли показуються фотографії природних зелених насаджень, рівень стресу у людей падає, але ще більше люди люблять зображення води.
Вчений Уоллес Ніколс провів останні 25 років, вивчаючи наші відносини з водою, починаючи від краплі роси на квітці до просторів Тихого океану, що дають відчуття спокою.

 

Дані по нерухомості показують, що вид на воду піднімає ціну на нерухомість на 116,1 відсотка; реальні цифри показують, що ми готові платити на 10-20 відсотків більше за ту ж кімнату з видом на море в готелі. Для досягнення максимальної розкоші ми шукаємо бунгало на воді і підводні готелі по всьому світу.
І навіть в місцях, де немає водойм, наприклад в міських мегаполісах, натовпи людей часто відвідують сусідні озера і збираються в басейнах з прісною водою.

Вода становить близько 70 відсотків людського тіла (і близько 70 відсотків Землі), вона також складає 31 відсоток наших кісток.

«Коли ми знаходимося у води, це … відрізає нас від шуму сучасного суспільства», – каже Ніколс.

«Рух води – експерт в маскуванні шуму, особливо звуку людського голосу», – говорить він, відзначаючи, що людський голос вважається джерелом стресу номер один на робочому місці.
Вода навіть допомагає нам заснути. «Існують дослідження, в яких йдеться про те, що люди краще сплять, коли вони знаходяться поруч з водою», – пояснює В. Крістофер Вінтер, доктор медичних наук.

Одне невелике дослідження, проведене в Північно-Західному університеті, показало, що люди, які засинаючи, слухали «рожевий шум» – звук, схожий на дзюрчання води чи дощ, що падає на тротуар, не тільки сплять міцніше, але і здатні краще запам’ятовувати те, що відбувається.

Коли ми фізично заходимо в воду, наше тіло може розслабляти м’язи, які використовуються кожен день, і активувати ті, які використовуються набагато рідше. Ми не тільки відпочиваємо від гравітації, але і влаштовуємо соматичну перерву для нашого мозку. Для деяких час, проведений в воді, є можливістю для глибокого мислення, досягнення творчого результату і якісних розмов.

«Наші океани, водні шляхи і життя, яку вони містять, набагато більше, ніж їх екологічна, економічна і освітня цінність. У них величезні емоційні переваги», – каже Ніколс.

«Мені подобається уявляти, що світ став би краще, якби ми всі зрозуміли, наскільки це правда. Вода – ліки для всіх, основа нашого життя».

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×