Новини

Хунань: подорож на планету Пандора

Провінція Хунань

Одна з найпопулярніших туристичних напрямків у Китаї, як серед самих китайців, так і серед іноземців. Для громадян КНР Хунань – це, в першу чергу, батьківщина великого голови Мао. А мешканців інших країн приваблює можливість побачити стародавні міста малих народів Китаю та природні краси Хунани. Найголовніша пам’ятка цієї провінції – скелі в парку Чжанцзяцзе, які послужили прототипом для ландшафтів планети Пандора з фільму «Аватар».

Види в парку і правда фантастичні: сотні тонких піків в оточенні густої рослинності піднімаються в небо більш ніж на 1000 метрів. У хмарну погоду, коли скелі частково закриті хмарами, дійсно здається, ніби вони парять в повітрі.

Фото: Желтый Дракон пещера
Національний парк Чжанцзяцзе

Це частина природоохоронної зони Улін’юань, яка займає величезну площу майже в 400 квадратних кілометрів. Крім самого парку «Аватар» на території Улін’юань є близько 40 печер, кілька водоспадів і безліч озер і річок, придатних для рафтингу. Парк обладнаний не тільки численними доріжками для хайкінга, але і фунікулерами, найвищим в світі ліфтом під відкритим небом і навіть власної залізницею, по якій курсують безкоштовні туристичні автобуси.

Фото: Национальный парк Чжанцзяцзе
Щоб оглянути весь парк, вам не вистачить і кількох тижнів. У програму-мінімум  на 1-2 дня зазвичай входять: природний міст, що з’єднує дві скелі, печера Золотого дракона і скляний ліфт висотою 350 метрів. Якщо ви обмежені в часі, то рекомендуємо користуватися основними туристичними стежками, наприклад, мальовничим, хоча і дуже багатолюдним маршрутом «Ущелина золотого хлиста». Якщо у вас більше двох днів на огляд парку і ви в хорошій фізичній формі, вибирайте по карті стежки достовірніше, вони користуються меншою популярністю, так що ви зможете милуватися краєвидами в тиші і спокої.

Фото: «Небесное шоссе»
Недалеко від парку Чжанцзяцзе на території іншої заповідника, Тяньменьшань, знаходиться священна китайська гора Тянмень. Знаменита вона, в першу чергу, найвищою в світі печерою «Небесні врата», що утворилася в результаті обвалення частини скелі. Піднятися на гору Тянмень можна двома способами – по канатній дорозі або по звивистому вузькому «Небесному шосе», або «дорозі 99 поворотів». На вершині гори можна прогулятися пішки по стежках, прокладених уздовж прямовисних скель.

Якщо ви не з слабкими нервами, рекомендуємо пройтися по «скляному небесному шляху». Він являє собою 60-метрову ділянку, виконану із загартованого скла, і прогулянка по ньому над прірвою – незабутня, хоч і лякає. Спуститися з вершини гори до підніжжя печери «Небесні врата» потрібно буде по довгих сходах з 999-ю ступенями, так що розраховуйте свої сили.

Фото: «стеклянный небесный путь»
Щоб оглянути обидва парки, вам потрібно буде зупинитися в районі міста Чжанцзяцзе як мінімум на одну ніч. У вас є вибір з трьох різних опцій – гестхауса всередині парку Чжанцзяцзе (відмінні види, але спартанські умови проживання), готелі в селі Чжанцззяцзе (хороші види і умови, але ціни завищені) або в самому місті Чжанцзяцзе (великий вибір готелів за різними цінами, але місто красою не відрізняється). Ні, ми не помилилися, тут дійсно має місце деяка плутанина, характерна для китайських географічних назв. Чжанцзяцзе це і сам парк, і село поруч з парком, і місто, і нарешті адміністративний округ. Пам’ятайте про це при виборі готелю.

Фото: Провинция Хунань
Провінція Хунань відома також тим, що тут живуть декількох нечисленних народів Китаю. Трохи західніше Чжанцзяцзе розташований автономний округ народу Мяо і його знаменита туристична столиця, місто Фенгхуан. Місто було засноване на початку 18 століття і з того часу мало змінився, так що він по праву носить звання одного з найдавніших міст Китаю. Фенгхуан (що означає «місто Фенікса») побудоване на берегах річки Тотцзян, і вдома на високих палях стоять біля самої кромки води, через що його називають «китайською Венецією». Якщо ви досвідчений самостійний мандрівник, екскурсію по місту замовляти необов’язково, краще просто побродити по вузьких вуличках і покататися на човні з одним з місцевих рибалок собі на втіху.

Фото: Фэнгхуан
На жаль, містечко дуже швидко перетворюється в атракціон для китайських туристів, і в ході «реставрації» старовинні пам’ятки архітектури замінюють сучасними підробками. Так що поспішайте відвідати це дивовижне місце, поки його храми, вежі, стіни і мостові ще зберігають дух старовинного Китаю. Потрапити в Фенгхуан з Чжанцзяцзе можна на автобусі – поїздка займе близько чотирьох годин, а можна долетіти до найближчого аеропорту Тонгрен зі столиці Хунани міста Чанша.

Фото: Статуя молодого товарища Мао

Саме місто Чанша примітний двома речами – красивою статуєю молодого товариша Мао в меморіальному парку «Апельсиновий сад» і жвавим нічним життям. Але найцінніше тут – це, звичайно, ресторани знаменитої на весь світ вогнянно-гострої кухні. Жителі всього Китаю з’їжджаються в Хунань, щоб спробувати улюблені страви великого керманича, наприклад, «червону свинину голови Мао».

Кращі місяці для відвідування Хунани – червень, вересень і жовтень. Якщо ви не боїтеся спеки і вологості, то липень і серпень теж цілком підійдуть. Взимку в парку не дуже комфортно, і коли випадає багато снігу, його закривають для туристів з міркувань безпеки. Не варто їздити сюди і на травневі свята; в ці дні в Китаї канікули, так що жахливі натовпи гарантовані.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×