Новини

Куди поїхати на різдвяні ярмарки

Для тих, хто давно забув, що значить «новорічний настрій», ласкаво просимо в Європу. За місяць до Різдва європейські міста перетворюються в казку – вулиці переливаються гірляндами, вікна житлових будинків прикрашаються гілочками і ялинковими іграшками, але головне – відкриваються різдвяні ярмарки. Вони починають працювати в кінці листопада і закриваються перед католицьким Різдвом.

Мюнхен

В цьому році в баварській столиці за традицією буде працювати більше 40 різдвяних ринків. Перші відкриються 23 листопада, але основні – 27 листопада. У невеликих «будиночках» продаються милі дрібнички – вручну розписані ялинкові іграшки і всілякі новорічні handmade прикраси. Бережіть гаманці, бо можна не втриматися і скупити все підряд!

На ярмарках витає аромат сосисок і глінтвейну, продаються смажені каштани, фрукти в шоколаді, яблука в глазурі. Німеччина – батьківщина різдвяних ярмарків, тому квиток можна сміливо брати в будь-який німецький місто – в будь-якому випадку опинитеся в казці. Плюси Мюнхена в тому, що звідси можна з’їздити в Нюрнберг, на найвідоміший різдвяний ярмарок Німеччини, недалеко знаходиться замок Нойшванштайн.

Страсбург

Це французька столиця різдвяних ярмарків. Тут вузькі вулички з пряниковими будиночками, фасади яких прикрашають м’якими іграшками, ялинковими гілками і мерехтливими гірляндами – такої краси навряд чи побачите десь ще. На відміну від Німеччини, в Страсбурзі продають в основному не смажені сосиски, а Flambée – багет з шинкою і розплавленим сиром. В це місто, як правило, європейці вибираються на вихідні, тому, щоб уникнути штовханини, краще приїхати посеред тижня, коли народу не так багато.

У цьому році різдвяні ярмарки в Страсбурзі будуть працювати з 24 листопада по 24 грудня. У місті потрібно обов’язково погуляти по кварталу «Маленька Франція», зробити водну прогулянку і подивитися Страсбурзький собор.

Прага

Чеська столиця не може похвалитися такою кількістю ярмарків як сусідня Німеччина, але місцеві ринки теж гарні. Найбільший традиційно проходить на Староміській площі, тут же встановлюють головну міську ялинку з музичної підсвічуванням. Завжди продаються ялинкові прикраси, маріонетки, свічки. В меню різдвяного ярмарку крім сосисок з глінтвейном, знайдете свинину на рожні і старочешський трдельнік.

Ярмарки в цьому році відкриються 2 грудня і будуть працювати до 6 січня. Крім ярмарків, в Празі потрібно побачити Чеський град з собором Святого Віта, астрономічний годинник на Староміській площі і правильно загадати бажання на Карловому мосту.

Будапешт

Є дві причини вибрати Будапешт: по-перше, це найдешевший варіант, по-друге, потрапити на ярмарку можна вже з листопада. В угорській столиці різдвяні ринки в цьому році будуть працювати з 10 листопада по 31 грудня. Головна ярмарок пройде на площі Верешмарті, але крім неї буде працювати багато інших точок.

Скрізь упор зроблений на їжу, тому на ринку ви зможете покуштувати практично всі національні страви. На ярмарку також знайдете солодощі і всілякі новорічні сувеніри. Зі столиці Угорщини можна полетіти не зрозумівши, що краще – Буда або Пешт, і не відвідавши руїн-паби.

Відень

Ще один «ранній» варіант – у Відні різдвяні ярмарки теж почнуть працювати в середині листопада. Цього року більшість ринків відкриються 17 листопада і будуть радувати відвідувачів до католицького Різдва. Тут можна буде придбати новорічні прикраси та вироби ручної роботи.

Крім цього, працюють катки, так що вечір можна буде провести активно. З їжі продають смажені ковбаски і глінтвейн, а біля оперного театру відкриє двері кулінарний ринок з продуктами від місцевих виробників.

Купуючи авіаквитки на різдвяні ярмарки в Європу, пам’ятайте, що 25 грудня всі ринки закриті, а 24-го – скорочений день.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×