Новини

Музей марсельського мила “Musama”

Музей, присвячений милу  відкриває свої двері на найстарішій вулиці міста, недалеко від Старого порту.

Незабаром з’явиться ще один один обов’язковий сувенір з Марселя – «кубик мила».
413 м² і 4 зали … музей відстежує історію і виробничий процес, за допомогою відео, неопублікованих документів, таких як перші рекламні плакати, і предмети спадщини, такі як мильниця або типова кухня XIX століття. Зміст переведено на 8 мов через додаток. Тимчасові виставки будуть більш орієнтовані на нові технології з гарнітурами віртуальної реальності.


Історик Патрік Бейкер, автор музею Musama нагадує нам про ключові дати в сазі про мило: «З 13-го століття, Марсель є домівкою для невеликих майстерень гарячого омилення, на основі прованських масел змішаних з содою, витягнутої з спалених рослин. У 1688 році Людовик XIV регулює виробництво, тільки з чистої оливкової олії, без будь-яких інших домішок».

Згодом, оливкові масла замінюють рапсовими, маковими або кунжутним маслами. Приблизно в 1825 році взяли штучну соду, а потім розчин аміаку Solvay. Нарешті, в 1906 році хімік Франсуа Меркле зафіксував відсоток рослинного масла до 72%, доповнений содою і водою.

Ця точна суміш все ще діє, і саме тут з майстром відвідувач музею може зробити своє справжнє мило. «Сьогодні в Марселі залишаються тільки три традиційних мильних фабрики, які використовують котли: Серагліо, Фер-Шеваль і Корвет».

У програмі ви зможете побачити виробничий процес і виставкові площі, які дозволять вам помилуватися однією з найбагатших приватних колекцій Savons de Marseille: таких як Vittorio et Josette Quittard, цих двох марсельців, захоплених протягом 20 років історією продукту.


Мило зеленого кольору – для догляду за тілом, а бежевого (колір через кокосове масло) для білизни. Мило з Марселя настільки ж екологічно, як і економічно!

Необхідно бути обережними, так як при відсутності захищеної оригінальної етикетки 95% мила, що продаються в світі зі згадуванням «Марсель», виробляються в Китаї або Туреччині … Ще одна причина приїхати в Марсель, щоб відкрити для себе справжню версію!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×