Новини

Новий аеропорт Стамбула – один з найбільших в світі

Новий аеропорт Стамбула знаходиться в європейській частині міста, недалеко від чорноморського узбережжя. Його будували три з половиною роки, і перший етап будівництва з намічених чотирьох завершився в 2018 році. Повністю будівництво буде закінчено не раніше 2023 року.

Урочисте відкриття аеропорту відбулося в День незалежності Туреччини в 2018 р Перші рейси відправилися в Адану, Ізмір і Баку, зараз відкрито чотири злітно-посадочні смуги.

До початку 2019 року аеропорт працював в обмеженому режимі. Внутрішні рейси відправлялися в Анкару, Анталію і Ізмір, міжнародних рейсів теж було небагато: тільки в Баку і кіпрський аеропорт Ерджан. Але в останніх числах грудня 2018 з аеропорту Ататюрка демонтували і вивезли частину обладнання, так що рівно в 00:00 31 грудня всі пасажирські та вантажні перевезення були перенаправлені в новий аеропорт.

Влада планує закрити аеропорт Ататюрка, а Міжнародний аеропорт Стамбула повинен стати одним з найбільших в світі. Якби зараз він працював на повну потужність, зрівнятися з ним могли б тільки повітряні ворота Пекіна і Атланти. Пропускна здатність цього аеропорту – 200 мільйонів чоловік в рік, в майбутньому в нього будуть літати більше сотні авіакомпаній, які доставлять пасажирів до 350 пунктів призначення. Уже зараз аеропорт займає понад 7,5 тисячі гектар, а адже в нього закладено запас для розширення.

Чому новий аеропорт важливий для Стамбула

Стамбул – найбільше місто Туреччини, а крім того він входить в число густонаселених в світі. Кількість постійних жителів Стамбула досягає 13 мільйонів чоловік, але ж це ще й одна з туристичних перлин Туреччини. Згідно з офіційною статистикою, в 2018 році в Стамбулі побувало близько 13 мільйонів туристів. Іншими словами, річний потік туристів можна порівняти з населенням міста. І кількість туристів щорічно зростає. Чи варто дивуватися, що старі аеропорти перестають справлятися з навантаженням.

Більшість міжнародних рейсів прибували в аеропорт Ататюрка, але він спочатку будувався хаотично і не припускав можливостей для розширення. Тому влада вирішила питання радикально: старі аеропорти будуть закриті, а їх замінить новий аеропорт Стамбула – навіть на карті легко помітити, наскільки він більше аеропорту Ататюрка, і наскільки раціонально організований.

Які можливості для трансферу і перебування

Зараз аеропорт складається з двох терміналів: міжнародного і внутрішнього. У зоні паспортного контролю – 228 вікон, а в залі реєстрації – 468. Зона Duty Free займає велику територію, вона поділена на 9 секторів. Крім традиційного алкоголю, солодощів і сувенірів тут можна протестувати нові технології, придбати їжу, текстиль, одяг та іграшки.

Стамбульський аеропорт співпрацює з великими операторами безмитної торгівлі, тому покупки тут не поступаються шопінгу в столичних торгових центрах, хіба що обходиться задоволення дешевше. Родзинка: сорт віскі, який можна купити тільки в цьому аеропорту.

Якщо ви вилітаєте рано вранці або пізно вночі, корисно знати, де поспати в новому аеропорту Стамбула. Із цим проблем не виникне, так що й раптова затримка рейсу не позбавить мандрівників комфорту. Готель у новому аеропорту Стамбула знаходиться в терміналі вильотів, поруч з паспортним контролем. Він належить лондонському готельному бренду і обслуговує пасажирів міжнародних авіаліній. Це один з найбільших готелів у світі, в ньому обладнана 451 кімната, працюють бари, ресторани, оздоровчий центр і прогулянкова зона.

Передбачено й інші сервіси для мандрівників:

  • Банківські термінали.
  • Молитовні кімнати.
  • Художні галереї.
Новый аэропорт Стамбула зона ожидания
Новый аэропорт Стамбула
Новый аэропорт Стамбула транспорт

З нового аеропорту Стамбула до центру міста можна дістатися на метро, ​​поїзді, автобусах і таксі. До аеропорту прокладено дві лінії метро, ​​одна з них дозволяє швидко доїхати з аеропорту до залізничного вокзалу. Запуск швидкісного поїзда, який зв’яже аеропорт з центром Стамбула, запланований на кінець 2019 року, а поки що туристи користуються послугами таксі та громадського транспорту.

Аеропорт обслуговує державна і приватна автобусна компанія. Міські автобуси ходять за регулярним маршрутом. Приватні автобуси відправляються з районів Таксим, Центр і Йенікапи, також можна швидко доїхати до аеропорту від торгового центру Тюяпа. Найзручніший спосіб дістатися до міста – таксі. Стоянки є у внутрішнього і міжнародного терміналів в зоні прибуття і відправлення.

Передбачено і трансфер з аеропорту Стамбула – його надає компанія KiwiTaxi, яка пропонує машини і мікроавтобуси для великих груп. Втім, якщо ви віддаєте перевагу сидіти за кермом, можна орендувати авто в терміналі прибуття, зараз оренду машин надають дві компанії: Avis і Budget.

Де розташований новий аеропорт в Стамбулі

 

Він знаходиться на півночі європейської частини міста, неподалік від озера Теркос. Влада обіцяє поліпшити транспортну розв’язку, зробити її більш зручною, тому що зараз аеропорт розташований поблизу перетину доріг з районів Чаталджа і Малтепе. Відстань від нового аеропорту до аеропорту Ататюрка – приблизно 35 км, якщо вимірювати по прямій. На території будівництва знаходяться ліси і старі вугільні шахти. На жаль, оскільки під будівництво відвели лісову ділянку, частина дерев довелося вирубати, а частина – пересадити.

Стратегічне підвищення комфорту для мандрівників

Завдяки появі нового аеропорту, подорожі в Стамбул стануть комфортніше. Всього планується побудувати 6 злітно-посадкових смуг, а площа готового аеропорту становитиме 76,5 мільйонів квадратних метрів. Аеропорт зможе обробляти близько 30 тисяч одиниць багажу на годину, а для самостійної реєстрації буде побудовано 114 терміналів. Тут же відкриється найбільша стоянка машин в Європі, до того ж будівельники висадять на території 5 мільйонів дерев.

Новый аэропорт Стамбула
Новый аэропорт Стамбула
Новый аэропорт Стамбула
Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×