Новини

Топ 10 кращих місць в Провансі

Прованс – один із най мальовничіших регіонів Франції, з безліччю старовинних кам’яних сіл, одна красивіша за іншу, з чудовими пам’ятками минулих епох і приголомшливими пейзажами. І хоча лавандові поля Провансу давно стали візитною карткою регіону, тут є ряд інших визначних пам’яток з розряду must-see, які обов’язково варто подивитися. Серед них – старовинні гірські села, мальовничі пейзажі між Марселем і кассис, популярна Вердонська ущелина і красиві провансальські міста.

Авіньйон

 

«Папське місто» з одне з найбільших середньовічних будівель в світі – вражаюче потужним папським палацом. Старе місто Авіньйона, разом з папським палацом і залишками давньоримського моста св. Бенезія, внесені в список пам’ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Авіньйон часто служить вихідною точкою для поїздок по провансальським селищам.

Ніцца

Жодне місто не асоціюється міцніше з Провансом, ніж Ніцца. Ніцца – перлина Лазурного берега Франції, вподобана російською аристократією ще з середини XIX століття. Моду на Ніццу відкрила вдова імператриця Олександра Федорівна, і з тих пір популярність Ніцци серед слов’янських туристів не зменшується.

Roussillon

Русійон – досить миле село, внесене в список найкрасивіших сіл Франції. Але головна місцева визначна пам’ятка – ця стежка – абсолютно неймовірне місце, де ви ніби опиняєтеся на Марсі! Червона земля контрастує із зеленню лісу і яскраво-блакитним прованським небом.

Плато Валенсоль


Плато Валенсоль можна назвати символом Провансу, адже саме тут розкинулися численні лавандові поля, серед яких розташовані неймовірної краси провансальські села: Сістерон, Маноск, скелястий Кастеллан і неймовірне за красою село Мустье-сен-Марі. Помилуватися лавандою можна з кінця червня до кінця липня. До початку серпня лаванда вся відцвітає, крім деяких високих областей.

Les Baux-de-Provence

Це «мертве місто» являє собою величні руїни величезного замку, частина приміщень якого, як і житлові квартали навколо, були просто видовбані в скелі. Одне з найбільш відвідуваних пам’яток у Франції і один з най мальовничіших місць в країні! Доповнює його приголомшливий виставковий зал Carrieres de Lumieres – величезний простір, який вирубано в скелі, з візуальними інсталяціями. Ле Бо входить в асоціацію найкрасивіших сіл Франції – Plus Beaux Villages de France.

Gordes

Ця маленьке село розташувалося на одному з мальовничих схилів в департаменті Воклюз. Саме фотографії Горда стали одним з найпопулярніших «відкритих» видів Провансу. Gordes входить в асоціацію Plus Beaux Villages de France. Поруч з ним розташоване і найвідоміше лавандове поле Провансу – біля абатства Сенанк.

Lacoste

 

Це одне з найкрутіших сіл, розташоване на схилі гори, вершину якої вінчають руїни замку, де колись, довгі роки нудився в ув’язненні скандально відомий Маркіз де Сад. За контрастом, все інше село являє собою квінтесенцію ідилічною провансальського села, зі старовинними кам’яними вуличками, що потопають у квітах, з метеликами, співом птахів і приголомшливими панорамами на околицю та долину.

Gorges du Verdon

Вердонська ущелина – одна з найбільш приголомшливих місць в Провансі, з драматичними пейзажами і неймовірними видами. Воно по праву вважається найкрасивішою ущелиною у Франції і нагороджено знаком les plus belles gorges de France.

Марсель, Каланкі


Марсель – найбільший порт Провансу, з усіма супутніми плюсами і мінусами. Інтернаціональна атмосфера і кращий у Франції рибний суп буйабес. Якщо задушливе місто не до душі, то навколо Марселя варто подивитися чудові пейзажі узбережжя – Каланкі (Massif de Calanques). Ці мальовничі скелі в поєднанні з блакитним морем – одне з найгарніших і найромантичніших місць в Провансі.

Aix-en-Provence


Екс-ан-Прованс – популярне мальовниче містечко з традиційною провансальською атмосферою. Саме тут є один з кращих в Провансі ринків. Улюблене місто знаменитого імпресіоніста Поля Сезанна.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×