Новини

Всі рив’єри Чорногорії

Будванська Рив’єра

Один з найпопулярніших курортів Чорногорії. Знаходиться він в середній частині Адріатичного узбережжя країни і складається з міста Будви і його околиць. Це найбільший туристичний центр Чорногорії, знаменитий він, в першу чергу, своїми розкішними піщаними пляжами, дивовижною середземноморської архітектурою і досить жвавим нічним життям.

Основні курорти Будванської Рив’єри: Будва, Бечічі, Рафаїлович, Святий Стефан, Петровац, Сутоморе і Бар.

Пляжі Будванської Рив’єри
Пляжі цього курорту на рідкість хороші, але досить швидко змінюються гірським ландшафтом, завдяки чому на них майже ніколи не буває палючої спеки. Всі пляжі обладнані парасольками, лежаками, роздягальнями, туалетами, душем. На всіх пляжах працюють кваліфіковані рятувальники. На багатьох є можливість провести час активно. Частина пляжів належить готелям, вхід на них в туристичний сезон обмежений.

Готелі та квартири
Протяжність Рив’єри по березі моря близько 35 км, майже 15 з них – пляжі, велика частина з яких є загальнодоступними. Уздовж усього узбережжя розташовані готелі різного рівня (від тих, що розраховані на невибагливих мандрівників, до тих, які можуть позмагатися в рівні розкоші з найвідомішими готелями Європи), різноманітні вілли, апартаменти, які готові прийняти туристів на будь-який термін. Багато хто приїжджає сюди сім’ями, не один рік поспіль.

Розваги, екскурсії та визначні пам’ятки
Але, як відомо, пляжний відпочинок протікає не тільки на пляжі. Із заходом сонця курортне життя на Будванській Рив’єрі не завмирало. Концерти, дискотеки, різноманітні шоу проходять в закладах не тільки Будви, а й усіх навколишніх міст, бари і ресторани приймають гостей практично всю ніч, і практично всю ніч не стихає музика. Для багатьох цікавий і острів Святого Миколая, безлюдний, але часто відвідуваний туристами (5 хвилин на катері з Будви, Бечічі, або Светі-Стефана). Самими ж престижними селищами цього регіону є Светі-Стефан і Мілочер, пляжі якого колись були частиною території палацу сербських королів.

Пляжний відпочинок тут можна урізноманітнити цікавими екскурсіями углиб країни і в сусідні міста, адже Чорногорія країна з багатою історією і неосяжною культурною спадщиною. Подорожі по країні з Будви і її околиць тим привабливіше, що з цієї частини узбережжя дві основні автодороги ведуть в Подгориці, Цетіньє, Петровац і на Скадарське озеро – унікальний природний об’єкт.

Герцегновська Рив’єра

Одна з трьох подарованих Чорногорії всесвітом Рив’єр, Герцегновська, знаходиться на північній частині Адріатичного узбережжя, в Бока-Которської бухті, яка по праву вважається однією з найкрасивіших в світі. Сонце світить тут цілих 317 днів в році, пляжі є на будь-який смак – галькові або піщані, а в околицях є маса мінеральних джерел і родовищ цілющих грязей – для всілякого зміцнення здоров’я.

Основні курорти: Герцег-Нові, Котор, Тіват, Пераст і Рисан.

Пляжі
Пляжі на Герцегновская Рив’єрі невеликі, але різноманітні: з природних – лише галькові, штучні ж – з дрібним привізним піском, або бетонні пляжі-платформи.

Лікування і спа
Окремий інтерес представляє собою Ігало, передмістя Герцег-Нові. Городок славиться своїми мінеральними джерелами і лікувальними грязями, властивості яких використовують численні спа-салони, лікарні та оздоровчі заклади, розташовані тут. Інститут «Ігало» отримав визнання у всьому світі, як бальнеологічний лікувальний заклад. Численний (понад 400 осіб) висококваліфікований персонал цього медичного центру застосовує на практиці новітні методики використання дорогоцінних природних джерел для лікування і оздоровлення організму. Найкращим в Ігало вважається пляж Жаніц. Дістатися до нього можна приблизно за 20 хвилин на човні.

Розваги, екскурсії та визначні пам’ятки
Адміністративний центр цього регіону, місто Герцег-Нові, був заснований в 1382 році і за свою довгу і неспокійне життя належав послідовно венецианцам, туркам, іспанцям, французам. Всі хотіли володіти цим ласим шматком. Всі вони додавали свої штрихи до загального портрета міста, впливали на його архітектурний вигляд. У наші дні в місті становлять інтерес три фортеці, що залишилися з минулих часів, історична частина міста і ботанічний сад з великою кількістю рідкісних і реліктових дерев. Зосередженням курортного життя є, ясна річ, набережна. У Герцег Нові вона простяглася на кілька кілометрів, і всі численні кафе, бари, ресторани, магазини, розташовані на ній, радо зустрінуть туристів. Забавні паровозики, діловито снують по набережній, викликають радість не тільки у дітей, але і у дорослих туристів.

Пераст, Рисан, Теута – малонаселені селища Герцегновської Рив’єри. Як можна більше вони підходять для спокійного, усамітненого відпочинку. Незважаючи на їх віддаленість від галасливої ​​курортного життя, селища здатні надати туристам зручну інфраструктуру і всі складові повноцінного відпочинку.

Добиратися до Герцегновської Рив’єри найзручніше від міжнародного аеропорту Тівата, який приймає в туристичний сезон безліч чартерних рейсів з різних країн світу.

Ульцинська Рив’єра

Одна з трьох Чорногорських Рив’єр, Ульцинська, може стати прекрасним місцем відпочинку для самого вимогливого мандрівника. Для цієї місцевості характерна стійка сонячна погода – 217 сонячних днів в році (сезон триває з квітня по листопад, тобто більше півроку) і найчистіша вода Адріатичного моря. Окремо треба сказати про пляжі Ульцинської Рив’єри. Вони знамениті своїм базальтовим піском. Він має специфічний сірий колір і не тільки підходить для відпочинку, але і корисний для лікування опорно-рухової системи, так як містить цілий комплекс корисних мінералів, йод, солі кальцію і різних карбонатів. Центром Рив’єри є місто Ульцинь, найпівденніше, майже на кордоні з Албанією, місто Чорногорії.

Головні курорти: власне Ульцинь і пляж Ада-Бояна.

Пляж
У цьому регіоні найбільш популярні два пляжі, абсолютно різних по суті, але однаково комфортних. По-перше, це Великий пляж, що протягнувся на 13 (а на погляд багатьох – аж на 24) кілометра. Це найдовший в Чорногорії пляж, уздовж нього розмістилися численні готелі.

По-друге, це міський Малий пляж, навколо якого амфітеатром розташовується саме місто Ульцинь. На Малому пляжі круглий рік вирує життя, тут зосереджена основна маса місцевих кафе, ресторанів, магазинів, дискотек.

Розваги, екскурсії та визначні пам’ятки
Сам місто Ульцинь, до речі, знаменитий не тільки пляжем. Як і багато інших міст Чорногорії, він має довгу історію і завжди був бажаною здобиччю для загарбників. Як і майже у всіх містах Чорногорії, в Ульцине є стара частина, по суті – фортеця, що розкинулася на неприступному стрімчаку. З кінця 16 століття на три століття місто потрапило під турецьке правління, з тих пір тут залишилося багато будівель характерною архітектури і численні мечеті.

На всьому узбережжі відомий екзотичний базар в цьому місті, сюди приїжджають спеціально не лише туристи, щоб насолодитися східним колоритом і купити місцеві продукти, а й місцеві жителі.

Як і всі міста Чорногорії, Ульцинь може стати центром насиченої екскурсійної програми: Шацьке озеро, палаци Балшича, старовинне місто Бар – ось неповний перелік екскурсій, доступних з цього міста.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


×